Kısaltmalar Sözlüğü Ana Sayfa | Kategoriler | Logolar |Kısaltma Oyunu |Giriş Yap ! |Kayıt Ol !|İletişim


TOBB Kısaltması - Ne Demek - Açılımı - Anlamı - Nedir

 
TOBB Türkçe, İngilizce ve Almancada ne demek? TOBB anlamı nedir? TOBB açılımı Kısaltmalar Sözlüğünde. What does TOBB stand for?


Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiThe Union of Chambers and Stock Markets of TurkeyUnion der Kammern und Börsen der Türkei

 

TOBB Hakkında Kısa Bilgi:

1950 yılında kurulmuştur. Merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Günümüzde üye sayısının 1 milyonu aştığı ve 1 buçuk milyona yaklaştığı bilinmektedir. Ülkemiz genelindeki ticaret borsalarının, ticaret ve sanayi odalarının, ticaret odalarının, sanayi odalarının ve deniz ticaret odalarının oluşturmuş olduğu bir birliktir. Amaçları arasında ilk sıralarda ise söz konusu oda ve borsaların arasında dayanışmayı ve birliği sağlamak bulunmaktadır. Basında bazen bu kurumdan bahsedilmektedir ve bu kurum ile birlikte isim olarak Rifat Hisarcıklıoğlu zikredilir ki kendisi 2001 yılından beri TOBB'nin başkanıdır.

Bu kurum hakkında şahsen dikkatimi çeken şey logosu oldu. Çünkü bana göre logosu Google Chrome'un logosuna acayip benziyor. Kesinlikle birbirinden esinlenme olduğunu düşünmüyorum ama ilginç bir benzerlik de gerçekten söz konusu. Bir de siz bakın aşağıda logosuna. Belki bana hak verirsiniz.

TOBB'nin Logosu:

TOBB Logosu
     

Türkiye'nin Özel Arıza Servisi Açıldı!?Nerenin Neyi Meşhur Nesi Meşhur? Bakın Öğrenin!
Bu kısaltma Kurum-Kuruluş Kısaltmaları kategorisinde yer almaktadır ve 29919 defa görüntülenmiştir.Kısaltma eklemek, yorum yapmak ya da öneride bulunmak için Üye Olun veya Giriş Yapın!

Baş Harfine Göre Kısaltmalar

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

En çok incelenen kısaltmalar

1.SHÇEK
2.BTW
3.IT
4.PS
5.TCDD
6.ALES
7.AÖF
8.TEM
9.PDR
10.BESYO
11.TÜBİTAK
12.ATM
13.VS
14.EGO
15.AK Parti
16.ODTÜ
17.TMSF
18.ASAP
19.AFAD
20.INC

Yeni eklenen kısaltmalar

1.YAK
2.RIP
3.RIMM
4.RIA
5.RGB
6.RFID
7.RFC
8.REXX
9.REU
10.REST
11.RED
12.RDP
13.RDBMS
14.RCP
15.RBL
16.RAS
17.RARP
18.RAR
19.RAID
20.LÖSEV
Kısaltma Oyununu Oynayın!