Kısaltmalar Sözlüğü Ana Sayfa | Kategoriler | Logolar |Kısaltma Oyunu |Giriş Yap ! |Kayıt Ol !|İletişim


TOBB Kısaltması - Ne Demek - Açılımı - Anlamı - Nedir

 
TOBB Türkçe, İngilizce ve Almancada ne demek? TOBB anlamı nedir? TOBB açılımı Kısaltmalar Sözlüğünde. What does TOBB stand for?


Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiThe Union of Chambers and Stock Markets of TurkeyUnion der Kammern und Börsen der Türkei

 

TOBB Hakkında Kısa Bilgi:

1950 yılında kurulmuştur. Merkezi Ankara'da bulunmaktadır. Günümüzde üye sayısının 1 milyonu aştığı ve 1 buçuk milyona yaklaştığı bilinmektedir. Ülkemiz genelindeki ticaret borsalarının, ticaret ve sanayi odalarının, ticaret odalarının, sanayi odalarının ve deniz ticaret odalarının oluşturmuş olduğu bir birliktir. Amaçları arasında ilk sıralarda ise söz konusu oda ve borsaların arasında dayanışmayı ve birliği sağlamak bulunmaktadır. Basında bazen bu kurumdan bahsedilmektedir ve bu kurum ile birlikte isim olarak Rifat Hisarcıklıoğlu zikredilir ki kendisi 2001 yılından beri TOBB'nin başkanıdır.

Bu kurum hakkında şahsen dikkatimi çeken şey logosu oldu. Çünkü bana göre logosu Google Chrome'un logosuna acayip benziyor. Kesinlikle birbirinden esinlenme olduğunu düşünmüyorum ama ilginç bir benzerlik de gerçekten söz konusu. Bir de siz bakın aşağıda logosuna. Belki bana hak verirsiniz.

TOBB'nin Logosu:

TOBB Logosu
Türkiye'nin Özel Arıza Servisi Açıldı!?Nerenin Neyi Meşhur Nesi Meşhur? Bakın Öğrenin!
Bu kısaltma Kurum-Kuruluş Kısaltmaları kategorisinde yer almaktadır ve 24384 defa görüntülenmiştir.Kısaltma eklemek, yorum yapmak ya da öneride bulunmak için Üye Olun veya Giriş Yapın!

Baş Harfine Göre Kısaltmalar

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

En çok incelenen kısaltmalar

1.SHÇEK
2.BTW
3.IT
4.PS
5.ALES
6.TEM
7.AÖF
8.TCDD
9.TÜBİTAK
10.ATM
11.BESYO
12.TMSF
13.AFAD
14.PDR
15.ODTÜ
16.AK Parti
17.VS
18..MK
19.EGO
20.INC

Yeni eklenen kısaltmalar

1.PACE
2.AKPM
3.TEMP
4.TDCI
5.TDC
6.TCS
7.TCM
8.TCL
9.TCIL
10.TCC
11.TAS
12.TACH
13.TAB
14.TAC
15.ZEV
16.SULEV
17.SRS
18.SRSCM
19.SRC
20.SPOUT
Kısaltma Oyununu Oynayın!