Kısaltmalar Sözlüğü Ana Sayfa | Kategoriler | Logolar |Kısaltma Oyunu |Giriş Yap ! |Kayıt Ol !|İletişim


Hakkında Kısaltması - Ne Demek - Açılımı - Anlamı - Nedir

 
Hakkında Türkçe, İngilizce ve Almancada ne demek? Hakkında anlamı nedir? Hakkında açılımı Kısaltmalar Sözlüğünde. What does Hakkında stand for?


SLM! NBR?

Kısaltmaların kaçınılmaz olarak var olduğu dünyada yaşadığımızı kabul edin. Çünkü şu an baktığınız bu sayfada bile HTTP ve WWW olmak üzere en az iki tane var. Bu kısaltma geleneğinin nereden geldiğini tam olarak bilmiyorum fakat git gide görsel ve yazılı medyada, özellikle WWW'de çok yaygın olduğu ve de olacağı bilinen bir gerçek.

İngilizce Kısaltmaların Türkçe Anlamlarını tam olarak bulamamam, bir tercüman olarak beni böyle bir site hazırlamaya itti. Elimden geldiğince bu siteye duyduğum, öğrendiğim ve bildiğim kısaltmaları ekleyeceğim ki benim gibi sıkıntı çekenlere ve hatta kendime faydam olsun ve tabi ki her gün kısaltma kullanıp anlamını bilmeyen ve merak eden kısaltma meraklılarına .

Kısaltmaların -özellikle Almanca- açılımları ve anlamları konusunda herhangi bir yanlışlık, eksiklik gördüğünüz takdirde doğrusunu, yorum olarak eklemekten lütfen çekinmeyiniz.

Bu arada bazı kategorilerden başlayarak kısaltmalar hakkında kısa bilgi eklemeye başladık. Eğer kısaltma ile ilgili bir görsel ya da bir logo, bayrak da bulunuyorsa onları da ekliyoruz. Kurum-Kuruluş Kısaltmalarında ya da Üniversite Kısaltmalarında eklenen kısa bilgileri ve logoları görebilirsiniz.

THX
Hello. ASL. PLS?

LOL. I'm just kidding!

As we can see above, we live in a world where we use abbreviations inevitably. Because even in this page, apart from those I typed, there are two abbreviations: HTTP and WWW. Frankly speaking, I do not know where this abbreviation tradition came from originally. However, this tradition becomes common in the printed and visual media and especially in WWW and will be more common in the future.

The fact that I could not find what the abbreviations stand for properly, made me prepare this site. I am going to add abbreviations, which I see, hear and read, to this site as best I can. This may help to those, who have difficulty in finding the Turkish meanings of English abbreviations, vice versa, or to those, who like to know what certain abbreviations stand for.

Should you see any mistakes in the meanings and spelling of the abbreviations -especially for German- feel free to add the correct form of that as a comment!

BTW, We started to add some information to some categories here. If there is an image or a flag or logo about that abbreviation, we also add it under the info in the abbreviation page. You can see the infos and logos in Organization Abbreviations or University Abbreviations page.

THX.

by Admin AKA "A. AnTwitter Accountatolian"


BTW, why don't you recommend us?

     


Toplam Oy Sayısı: 0 -

Binance'te kripto alım-satımı yaparken daha düşük komisyon ödemeye ne dersiniz? Kazandıran bağlantı burada
Bu kısaltma kategorisinde yer almaktadır ve 6208 defa görüntülenmiştir.Kısaltma eklemek, yorum yapmak ya da öneride bulunmak için Üye Olun veya Giriş Yapın!

Baş Harfine Göre Kısaltmalar

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z

En çok incelenen kısaltmalar

1.SHÇEK
2.PS
3.BTW
4.IT
5.TCDD
6.AÖF
7.PDR
8.ALES
9.TEM
10.TÜBİTAK
11.BESYO
12.INC
13.ATM
14.EGO
15.VS
16.AK Parti
17.UN
18.ASAP
19.ODTÜ
20.PÖH

Yeni eklenen kısaltmalar

1.BNB
2.ABBA
3.AAWC
4.AAV
5.AAMOF
6.AAI
7.AADT
8.AADD
9.AAAV
10.AAAS
11.AAAI
12.A1C
13.3D
14.3AM
15.2G
16.2D
17.2AM
18.1AM
19.0D
20.İK